V létě chladí, v zimě topí.
Už žádná únava z vedra. V zimě rychlý ohřev vzduchu.
 

PROČ SI VYBRAT PRODUKTY ZNAČKY SINCLAIR?

Naše hlavní síla je v nabídce kvalitních produktů za rozumné ceny. Poměr cena-kvalita je pro nás zásadní. Máme široký sortiment výrobků s velmi dobrou skladovou dostupností po celý rok. Klademe důraz na prodejní i poprodejní služby, rychlou distribuci náhradních dílů, flexibilní technickou podporu a rovněž zajišťujeme technická a obchodní školení. S obchodními partnery vytváříme dlouhodobý vztah, který výrazně podporuje naši vzájemnou obchodní spolupráci. Námi vybraní a proškolení SGG (Sinclair Global Group) partneři Vám mohou nabídnout i nadstandardní služby.

ZAČÍNÁME PLÁNOVAT KLIMATIZACI

Dělenou klimatizaci vybírejte a plánujte nejlépe po dokončení hrubé stavby nebo před rekonstrukcí. Dodatečná instalace klimatizace je vždy náročnější. Před nákupem doporučujeme oslovit odborníka pro oblast chladicí techniky nebo projektanta. Pomůže Vám s výběrem tak, aby Vám klimatizace po celou dobu své životnosti sloužila k Vaší spokojenosti, nebyla přetěžována nebo naopak předimenzována. Ušetříte si spoustu komplikací s nedostatečným chladicím výkonem nebo častým vypínáním. Dále doporučujeme pravidelný uživatelský i odborný servis, který výrazně prodlouží životnost klimatizace.

KLIMATIZACI SI CHCI VYBRAT SÁM

Pokud klimatizaci koupíte dříve, než se poradíte s odborníkem, je základem porovnat plochu místnosti, ve které chcete klimatizaci používat, s plochou, která je doporučena výrobcem. U dělených klimatizací SINCLAIR jsou doporučené plochy místnosti od 20 do 110 m2 podle druhu a výkonu. Vždy počítáme se standardní výškou stropu 2,7 m. Například pro plochu 25 m2 je vhodný model s chladicím výkonem 2,6 kW, ale pokud má Vaše místnost například v panelovém domě plochu 25 m2, je orientovaná na J / JV / JZ, okno v místnosti má plochu 5 m2 bez vnitřních žaluzií, v místnosti bývají nejčastěji dvě osoby, spotřebiče produkující teplo jsou televizor, počítač a světlo, tak je vždy vhodné zvolit výkonnější model.

INSTALACE A JEJÍ CENA

Dělené klimatizace řadíme mezi pevně instalované a jsou vhodné pro celoroční provoz chlazení / topení. Montáž zahrnuje nutnost stavebních úprav, vzájemné propojení vnitřní a venkovní jednotky a elektrické připojení většinou venkovní jednotky na předepsaný jistič podle typu klimatizace. Jednou z podmínek záruky dělených klimatizací je odborná instalace.
Cena odborné instalace dělených klimatizačních jednotek není součástí ceny výrobku, ale je vždy smluvní položkou mezi zákazníkem a instalační firmou. Její cena je odvozena od konkrétních požadavků zákazníka a také podle specifikace místa instalace. Orientační cena běžné instalace je 8.000,- Kč, minimálně však 5.000,- Kč (tato částka nezahrnuje zákonem stanovenou sazbu DPH). Instalace v následující cenové specifikaci zahrnuje:

  • montáž venkovní a vnitřní jednotky od země maximálně do výše 2,5 m
  • vzdálenost mezi venkovní a vnitřní jednotkou bude do 4 m
  • prostup propojovacích trubek běžnou cihlovou zdí
  • uložení propojovacích trubek a odvod kondenzátu společně do plastové lišty
  • připojení k napájení do zákazníkem předem připraveného rozvodu ~ 220 – 240/50 Hz
  • konzola pro uchycení venkovní jednotky, náklady na přepravu a ostatní vícepráce nejsou v ceně zahrnuty

KDO MNĚ ZAŘÍZENÍ NAINSTALUJE

Naše společnost je držitelem „Certifikátu kategorie I“. Tento certifikát nás opravňuje k instalaci, údržbě a servisu klimatizačních zařízení obsahujících fluorované skleníkové plyny. Provádíme instalaci, záruční i pozáruční servis klimatizačních zařízení.

Pravidelný servis zajistí správné fungování a prodlouží životnost klimatizace.
Intervaly servisu zařízení jsou:

  • Klimatizace chladí – 1x za rok před letní sezónou
  • Klimatizace chladí i topí – 2x za rok před letní a zimní sezónou
SGG

ZÁRUČNÍ DOBA

Záruční doba pro dělené klimatizační jednotky je standardně 3 roky a tato začne běžet od uvedení zařízení do provozu odbornou instalací. Pouze při instalaci klimatizační jednotky přes vybrané SGG (Sinclair Global Group) partnery lze uplatnit záruku 5 let. Bez potvrzení o odborné instalaci není splněna hlavní podmínka záruky a nelze ji v tomto případě uznat za platnou. Místo pro potvrzení najdete na záručním listě produktu, který je součástí balení vnitřní jednotky. Pokud výrobek vykazuje závadu v průběhu záruční doby, obraťte se na společnost, která Vám klimatizaci odborně nainstalovala. V případě nejasností se můžete obrátit na naši bezplatnou infolinku 800 100 285.

DRUHY DĚLENÝCH KLIMATIZACÍ A JEJICH POUŽITÍ

NÁSTĚNNÉ JEDNOTKY

Nejčastější kombinace připojení 1 vnitřní jednotky na 1 jednotku venkovní. Široká nabídka sérií se vždy přizpůsobí různým typům interiéru a Vašim požadavkům. Jsou určeny pro chlazení a topení v různých výkonech. Některé z modelů mají integrovaný Wi-Fi modul, který Vám umožní pohodlné ovládání přes chytrý telefon nebo tablet.

KONZOLOVÉ JEDNOTKY

Mohou být instalovány na zeď, jako nástěnné jednotky nebo na podlahu, podobně jako běžné radiátory. Design těchto jednotek umožňuje výstup vzduchu dvěma směry pro optimalizaci provozu v režimech chlazení / topení. Tyto jednotky jsou vybaveny Wi-Fi modulem pro pohodlné ovládání přes chytrý telefon nebo tablet a nástěnným ovladačem s týdenním časovačem. Tyto jednotky zároveň disponují všemi standardními funkcemi jako nástěnné jednotky.

MULTI SYSTÉMY A HIGH POWER MULTI SYSTÉMY

Nabízejí řešení pro připojení 1 až 9 vnitřních jednotek na 1 jednotku venkovní. Široká nabídka vnitřních jednotek se přizpůsobí různým typům interiéru nebo použití. Nástěnné / kazetové / podstropně-parapetní / kanálové a konzolové vnitřní jednotky jsou určeny pro chlazení a topení v různých výkonech.

TOWER JEDNOTKY

Nabízejí jedinečné řešení pro všechny, kteří chtějí dosáhnout příjemného klimatu ve větších prostorách, jako jsou restaurace, zasedací místnosti apod. Elegantní provedení s důrazem na detail. LED displej je ukryt pod čelním panelem, který následně prosvěcuje. Klimatizace má integrovaný Wi-Fi modul, který Vám umožní pohodlné ovládání přes chytrý telefon nebo tablet.

KAZETOVÉ JEDNOTKY

Jsou určeny pro instalace do snížených stropů / podhledů. Jednotky mají rozměr 596 x 596 mm, 840 x 840 mm a 910 x 910 mm. Čtyři výstupy vzduchu zajišťují rovnoměrné promíchání vzduchu v místnosti s možností nastavení pozice lamel. Samozřejmostí jsou antikorozní vlastnosti výměníků a funkce autorestart. Nabízí se možnost ovládání standardním dálkovým nebo komfortním nástěnným ovladačem. Kazetové vnitřní jednotky nabízíme v různých výkonech chlazení a topení.

PODSTROPNĚ-PARAPETNÍ JEDNOTKY

Představují ideální klimatizační zařízení pro obchody, kde je potřeba místo na stěnách a strop je volný. Mohou být instalovány i ve svislé poloze v pozici radiátorů. Samozřejmostí jsou antikorozní vlastnosti výměníků a funkce autorestart. Nabízí se možnost ovládání standardním dálkovým ovladačem nebo komfortním nástěnným ovladačem. Podstropně-parapetní vnitřní jednotky nabízíme v různých výkonech chlazení a topení.

KANÁLOVÉ JEDNOTKY

Ideální klimatizační zařízení pro haly, dílny a větší místnosti. Díky silnému výkonu je zajištěno mohutné proudění vzduchu z jednotky. Vzduch se tak dostane i do těch nejvzdálenějších koutů. Nabízí se možnost ovládání standardním dálkovým ovladačem nebo komfortním nástěnným ovladačem. Samozřejmostí jsou antikorozní vlastnosti výměníků a funkce autorestart. Kanálové vnitřní jednotky nabízíme v různých výkonech chlazení a topení.